Skip to Main Content

 

Mokre diety weterynaryjne – niedoceniane źródło wartości

 

 

Jako lekarze weterynarii zawsze chcemy przekazywać najlepsze zalecenia żywieniowe. Co jednak, jeśli umkną nam przypadki, w których klienci pragnęliby jednak mieć do wyboru wszystkie dostępne opcje i którzy czują się rozczarowani, wierząc, że nie przedstawiono im tych możliwości? Jest to częsta sytuacja w przypadku karm mokrych – szczególnie diet weterynaryjnych.

 

Przekonanie klienta do zmiany karmy z supermarketu na karmę weterynaryjną może być trudne ze względu na koszty. Ponadto niektórzy klienci mogą mieć obawy, czy ich pupilowi będzie odpowiadał smak i konsystencja produktu. Jest to duże wyzwanie. Powinniśmy jednak pamiętać, że żywienie jest ogromnie pomocne w przypadku wielu schorzeń, przy czym w niektórych jest wręcz kluczowe, np. w chorobach układu moczowego, nerek czy skóry. Karma mokra może odgrywać bardzo istotną rolę.

Leczenie a inne choroby

W praktyce często sięgamy po mokrą karmę w przypadku pacjentów wracających do zdrowia po chorobie, urazie lub operacji. Doskonałym przykładem jest karma Prescription Diet i/d lub a/d dla zwierząt, które są aktualnie chore lub przeszły zabieg chirurgiczny. Dlaczego więc niechętnie wybieramy karmy mokre w innych sytuacjach? Karma mokra ma wiele zalet. A w przypadku Hill's, dzięki szerokiej gamie konsystencji i smaków, w połączeniu z gwarancją 100% satysfakcji, nie musisz się martwić, jeśli klient obawia się, że jego zwierzęciu karma nie zasmakuje. 

Zalety karmy mokrej

  • Smak. Wszystkie karmy Hill's są bardzo smaczne, ale wiele zwierząt po prostu uwielbia karmy w puszkach lub saszetkach ze względu na ich smakowitą konsystencję. W przypadku stanów chorobowych, kiedy zwierzę może czuć się źle, nakłonienie go do jedzenia jest niezwykle ważne.
  • Urozmaicenie.  Dostępnych jest wiele mokrych karm Prescription Diet, a poszczególne produkty występują w różnych smakach i konsystencjach (puszki, gulasze i saszetki). Pamiętaj więc, aby porozmawiać z przedstawicielem firmy Hill's o opcjach dostępnych dla Twoich pacjentów.
  • Koty. Zaleca się, aby koty były karmione mieszanką karmy mokrej i suchej. Zwierzęta te przyzwyczajają się do określonych konsystencji. Dlatego jeśli od najmłodszych lat karmione są różnymi rodzajami karmy, w przypadku sytuacji wymagającej stosowania takiego lub innego pożywienia ze względu na stan zdrowia, zmiana ta będzie łatwiejsza.
  • Nawodnienie. Nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne w każdym stanie chorobowym, a mokra karma jest jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie ilości przyjmowanej wody i zapewnienie pacjentom odpowiedniego nawodnienia.
  • Więź między opiekunem a zwierzęciem. Wiemy, że karmienie jest bardzo ważnym elementem więzi między człowiekiem a zwierzęciem, a opiekunowie uwielbiają patrzeć, jak ich pupile cieszą się jedzeniem. 

 

Nawodnienie ma kluczowe znaczenie w rozwiązywaniu problemów związanych z układem moczowym

Obok codziennego uzupełniania płynów istnieją pewne schorzenia, w których spożycie wody, szczególnie u kotów, jest sprawą nadrzędną. Koty domowe pochodzą od zwierząt pustynnych i dlatego mają bardzo skoncentrowany mocz, co może zaostrzać choroby układu moczowego, takie jak FIC (idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego kotów) i krystaluria. Również u psów spożywanie wody w przypadku schorzeń pęcherza moczowego jest bardzo ważne, aby rozcieńczyć mocz i w naturalny sposób skutecznie wypłukać pęcherz. 

Mokra karma dla zwierząt rosnących

Niektóre karmy kliniczne są odpowiednie dla rosnących szczeniąt i kociąt, zarówno w przypadku karmienia długo-, jak i krótkoterminowego. Jeśli zwierzęta były przyzwyczajone do jedzenia mokrej karmy, ważne jest, aby zapewnić im zamiennik, który będzie wspierał ich potrzeby rozwojowe.

Dlaczego warto je proponować?

Nie unikaj opowiadania o zaletach i dostępnych odmianach mokrej karmy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze informuj klientów o gwarancji 100% satysfakcji Hill's*. Następnym razem, przekazując zalecenia, pomyśl o mokrej karmie – to naprawdę niewykorzystane, a bardzo cenne źródło wartości.

 

Na stronie internetowej HillsVet znajdziesz pełną gamę karm i wszystkie szczegóły dotyczące ich najważniejszych zalet.

 

 

Author:

Emma Goodman Milne, lekarz weterynarii

Dr Emma Milne uzyskała dyplom lekarza weterynarii w 1996 roku. Przez 12 lat pracowała w klinice małych zwierząt, a przez 7 lat jako doradca ds. żywienia klinicznego. Jest znana ze swojej działalności na rzecz zwierząt i jest autorką dziesięciu książek poświęconych zwierzętom domowym.

 

 

 

 

 

 

*Gwarancja jakości, konsystencji lub zwrot pieniędzy klientom.