Skip to Main Content

Nasza firma

 • Kim jesteśmy

  Firma zainspirowana historią psa przewodnika

  Firma Hill's Pet Nutrition po dziś dzień kontynuuje tradycję opieki, którą rozpoczął pewien wyjątkowy lekarz weterynarii w 1939 roku. Nasza karmy dla zwierząt Prescription Diet™ i Science Plan™ zapewniają najwyższej jakości żywienie zwierząt. Zmieniamy świat dla ludzi i ich zwierząt na całym świecie.

   

  Produkcja karmy dla zwierząt firmy Hill's™ rozpoczęła się w roku 1939. Lek. wet. Mark L. Morris Sr. wierzył, że niektóre choroby zwierząt można leczyć przez starannie dobrane żywienie. Jego pomysły okazały się wizjonerskie dla medycyny weterynaryjnej i wkrótce miał on szansę udowodnienia słuszności swojej teorii.

   

  Młody niewidomy człowiek, Morris Frank zapytał doktora Morris'a, czy jest w stanie w jakikolwiek sposób uratować jego psa przewodnika, Buddy'ego, który cierpiał na niewydolność nerek. Efektem wysiłków doktora Morris'a było opracowanie składu karmy dla psów, która stała się pierwszym produktem linii karm leczniczych (Prescription Diet line) firmy Hill's, a także pierwszą na świecie karmą dla zwierząt przeznaczoną dla psów z niewydolnością nerek. Wkrótce potem powstała firma Hill's Pet Nutrition, a branża żywienia klinicznego dla zwierząt rozkwitła. Opisywana pierwsza terapeutyczna karma dla psów stała się częścią linii Hill's™ Prescription Diet™ k/d™, która nadal jest dostępna na rynku.

  Wizja

  Naszą wizją jest przewodzenie segmentowi premium światowego rynku karm dla zwierząt, dzięki naszej pozycji uznanego globalnego lidera w dietetycznej opiece zdrowotnej zwierząt towarzyszących. Innymi słowy, my, jak i nasz założyciel dr Mark Morris, Sr, uważamy, że żywienie zwierząt ma kluczowe znaczenie dla długiego i zdrowego życia zwierząt. Chcemy, aby cały świat dowiedział się, że karmy dla zwierząt Hill's to najlepsze karmy, jakie może kupić właściciel dla swojego podopiecznego.

  Misja

  Naszą misją jest pomaganie we wzbogacaniu i wydłużaniu szczególnych relacji między ludźmi a ich zwierzętami.

  Filozofia

  Uważamy, że każde zwierzę - Twój Pupil jak i wszystkie zwierzęta o jakie dbamy, zasługują na miłość i troskę. Tym samym też jesteśmy dumni, że nasz karmy mogą przyczynić się do tego, aby Twój pupil wiódł lepsze i bardziej komfortowe życie. Składamy Ci tą obietnicę w odniesieniu do naszego zaangażowania w dobrostan zwierząt na całym świecie.

  Zaangażowanie Hill's™ na rzecz dobrostanu zwierząt

  Jesteśmy przekonani, że wysokiej jakości opieka nad zwierzętami obejmuje optymalne żywienie, weterynaryjną opiekę zdrowotną, codzienną dawkę ruchu oraz wzbogacające otoczenie pełne miłości. Wszystkie zwierzęta w firmie Hill's Pet Nutrition żyją w takim otoczeniu. Stosujemy jedynie oparte na empatii i nieinwazyjne metody konieczne do opracowywania technologii żywieniowej, dzięki czemu psy i koty na całym świecie mogą żyć długo i w zdrowiu. Nasze przełomowe rozwiązania w zakresie żywienia zwierząt są bezprecedensowe w branży karm dla zwierząt, a naszą działalność i renomę opieramy na ścisłym przestrzeganiu najwyższych norm etycznych. WIĘCEJ

  Badania żywieniowe i innowacje

  Hill's™ Firma Hill's zatrudnia ponad 150 lekarzy weterynarii, naukowców i specjalistów ds. żywienia, którzy każdego dnia pracują na całym świecie nad tworzeniem nowych produktów i udoskonalaniem istniejących, aby przyczynić się do długiego, zdrowego i szczęśliwego życia Państwa zwierząt. Każdego roku naukowcy pracujący dla firmy Hill's są autorami ponad 50 publikacji naukowych i rozdziałów w różnych podręcznikach oraz wykładają na wiodących wydziałach weterynaryjnych na całym świecie, dzięki czemu możemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w produkcji każdej karmy dla zwierząt firmy Hill's™.

   

  Nasze karmy dla psów i kotów są optymalnie zbilansowane pod względem składników odżywczych i mają doskonały smak. Wiemy, że najlepsze żywienie Państwa ulubieńca nie tylko spełnia jego potrzeby żywieniowe, ale także zapobiega nadmiarowi niektórych składników, takich jak tłuszcz i sól, które z czasem mogą stać się szkodliwe.

   

  Hill's™ Długoterminowa inwestycja firmy Hill's w naukę, technologię oraz utalentowanych naukowców pomogła nam w opracowaniu najlepszych w branży innowacyjnych produktów, tworzących najszerszą gamę produktów do żywienia klinicznego zwierząt chorych, zagrożonych chorobą i zdrowych. Naszą nagrodą jest dobre samopoczucie Państwa ulubieńca.

   

  The Hill's™ Centrum Żywienia firmy Hill's Pet Nutrition w Topeka w Kansas to najnowocześniejsze centrum, które odzwierciedla naszą motywację w dążeniu do poprawy stanu zdrowia kotów i psów. Poza personelem, w którego skład wchodzą lekarze weterynarii oraz dyplomowani specjaliści żywienia zwierząt i chorób wewnętrznych, mamy także zespół współpracujących z nami zwierząt. Ten zespół testuje nasze produkty i to dzięki niemu zwierzęta na całym świecie otrzymują możliwie najbardziej pożywną i najlepiej smakującą karmę. W zamian za to dajemy im wszystko, czego tylko zapragną, łącznie z czystym i wygodnym zakwaterowaniem, wybiegami do ćwiczeń, szkoleniem, a także towarzystwem wielu przyjaciół, zarówno spośród ludzi, jak i zwierząt. Każde zwierzę jest członkiem własnego, zajmującego się nim zespołu. Dzięki temu powstaje silna więź między ludźmi a zwierzętami, taka sama jaką Państwo tworzycie ze swoimi podopiecznymi.

   

  Dzięki temu od 1948 r. nasze produkty zdobyły zaufanie milionów właścicieli zwierząt domowych i obecnie lekarze weterynarii zalecają i podają swoim zwierzętom produkty firmy Hill's częściej niż jakiejkolwiek innej marki karmy dla zwierząt.

   

  Innowacje i pomysły na produkty — Prześlij opatentowane innowacje lub pomysły na nowy produkt

 • Dziedzictwo troski

  Poszukiwanie odkryć, które nas definiuje

  W roku 1928 Dr. Mark L. Morris Sr. założył Szpital dla zwierząt w Raritan w Edison, w stanie New Jersey. Był to wtedy jeden z tylko dwóch małych szpitali dla zwierząt w USA. Dr. Morris był przekonany, że zarządzanie żywieniem może mieć pozytywny wpływ na zdrowie zwierząt towarzyszących. Opracował pierwszą karmę dla zwierząt Prescription Diet™, próbując pomóc jednemu z pierwszych psów przewodników w USA, który cierpiał na chorobę nerek. A teraz, po wielu dziesięcioleciach, Hill's™ Pet Nutrition pracuje nad tym, aby zapewniać zwierzętom długie i zdrowie życie. Przeczytaj całą historię firmy Hill's™ Pet Nutrition.

  Historia firmy Hill's™ Pet Nutrition

  Jesteśmy przekonani, że wysokiej jakości opieka nad zwierzętami obejmuje optymalne żywienie, weterynaryjną opiekę zdrowotną, codzienną dawkę ruchu oraz wzbogacające otoczenie pełne miłości. Wszystkie zwierzęta w firmie Hill's™ Pet Nutrition żyją w takim otoczeniu. Stosujemy jedynie oparte na empatii i nieinwazyjne metody konieczne do opracowywania technologii żywieniowej, dzięki czemu psy i koty na całym świecie mogą żyć długo i w zdrowiu. Nasze przełomowe rozwiązania w zakresie żywienia zwierząt są bezprecedensowe w branży karm dla zwierząt, a naszą działalność i renomę opieramy na ścisłym przestrzeganiu najwyższych norm etycznych. W roku 1928 Dr. Mark L. Morris Sr. założył Szpital dla zwierząt w Raritan w Edison, w stanie New Jersey. Był to wtedy jeden z tylko dwóch małych szpitali dla zwierząt w USA. Już przed 1939 r. Dr. Morris był przekonany, że zarządzanie żywieniem może mieć pozytywny wpływ na zdrowie zwierząt towarzyszących.

   

  Codziennie udowadniamy, że wysokiej jakości rozwiązania technologiczne i naukowe oraz troskliwa opieka nad zwierzętami to najlepsze połączenie na rzecz poprawy zdrowego życia zwierzęta. Dlatego właśnie Hill's wspiera i realizuje jedynie odpowiedzialne, pełne troski i humanitarne traktowanie psów i kotów. Wszystkie badania przeprowadzane lub wspierane przez Hill's™, czy to w Centrum Żywienia Zwierząt Hill's™, czy zewnętrznie, w domach konsumentów, szkołach weterynarii i gdzie indziej, muszą być zgodne z następującymi wymagającymi zasadami polityki Hill's™ w celu zagwarantowania wyjątkowej troski o zwierzęta: Pod koniec lat 30-tych XX wieku młody niewidomy mężczyzna, Morris Frank, podróżował po USA ze swoim psem przewodnikiem o imieniu Buddy, promując psy Seeing Eye™. Ale Buddy, owczarek niemiecki, cierpiał na niewydolność nerek i Pan Frank poprosił Dr. Morrisa o pomoc. Dr. Morris uważał, że choroba była wynikiem słabego żywienia i rozpoczął opracowywać nową karmę, która miała pomóc Buddy'emu. Wraz z żoną, Louise Morris, Dr. Morris, pracując w kuchni, opracował skład karmy dla psów. Później Louise i trzy inne kobiety przygotowywały karmę w piwnicy rodzinnego domu Państwa Morris i przechowywały ją w słoikach Ball™. Karma Raritan Ration B była "przodkiem" karmy Hill's™ Prescription Diet™ k/d™ Canine, opracowanej dla psów z niewydolnością nerek.

   

  Podczas badania sposobu pochłaniania, dystrybucji, magazynowania, wykorzystywania i uwalniania składnika odżywczego w organizmie psa lub kota, stosujemy jedynie metody badawcze będące weterynaryjnym odpowiednikiem ludzkich badań żywieniowych lub medycznych. Hill's™ nie wspiera ani nie przeprowadza badań powodujących ból lub cierpienie psów lub kotów. To podejście opieramy na przekonaniu, że to, co jest bolesne dla ludzi, jest bolesne również dla psów i kotów. W kolejnych latach partnerstwo Dr. Morrisa i firmy Hill Packing Company zmieniło się w firmę Hill's Pet Nutrition, która rozwijała się w kolejnych latach i wzbogacała swój asortyment karm Prescription Diet o nowe składy karm leczniczych. W roku 1951, kiedy w sprzedaży dostępne były cztery karmy dla psów Prescription Diet, Dr. Morris założył laboratorium badawcze w miejscowości Topeka.

   

  Przeprowadzamy badania tylko wtedy, gdy posiadamy istotne dowody, że możemy w ten sposób poprawić zdrowie i dobrostan zwierząt towarzyszących. Te badania często przynoszą przełomowe ustalenia w zakresie żywienia, poprawiając jakość życia milionów psów i kotów. Syn Dr. Morrisa, Dr. Mark Morris Jr., wspierał rozwój firmy Hill's Pet Nutrition przez kolejne kilka dekad. Dr. Morris Jr. dostrzegł popyt na karmę dla zwierząt o wysokiej i stałej jakości do zastosowania w badaniach naukowych. W wyniku tego opracował karmę dla zdrowych zwierząt. W roku 1968 ta rodzina karm o nazwie Hill's™ Science Diet™ trafiła na rynek i była rozprowadzana przez weterynarzy i inne osoby zawodowo zajmujące się zwierzętami domowymi. Ta rodzina karm była rozwijana dalej, a dzisiaj obejmuje ponad 50 karm dla zwierząt o składzie specjalnie przystosowanym do różnych etapów życia oraz szczególnych potrzeb zdrowych zwierząt.

   

  Nieustannie staramy się znajdować sposoby redukcji zależności od badań na zwierzętach. Znaczna liczba psów i kotów uczestniczących w naszych badaniach karm uczestniczy w testach w warunkach domowych. Lekarze weterynarii i dietetycy, z którymi współpracujemy, posiadają doskonałe umiejętności w zakresie opracowywania metod symulujących organizmy zwierzęce. Na przykład, opracowaliśmy i opublikowaliśmy specjalny wzór matematyczny oparty o profil żywieniowy karmy, który dokładnie przewiduje pH kociego lub psiego moczu bez testów na zwierzętach. W roku 1976 firma Colgate-Palmolive Company kupiła Hill's Pet Nutrition. Dzisiaj karmy dla zwierząt Hill's™ są dostępne w 86 krajach na całym świecie. Obroty firmy osiągnęły miliard dolarów w roku 1999 i rosną każdego roku. Lekarze weterynarii na całym świecie zalecają produkty Hill's i żywią nimi własne zwierzęta dużo częściej, niż produktami jakiejkolwiek innej marki karm dla zwierząt. Dzisiaj asortyment Hill's obejmuje ponad 60 karm dla zwierząt marki Prescription Diet i ponad 50 karm dla zwierząt marki Science Diet.

   

  Aby zapewnić właścicieli zwierząt, że nasze karmy lecznicze są bezpieczne i skuteczne, wspieramy badania na zwierzętach, u których choroby i schorzenia wystąpiły naturalnie. Nie uczestniczymy w badaniach, w których metody chirurgiczne lub niechirurgiczne są stosowane w celu wywoływania lub symulowania stanów chorobowych. W Centrum Żywienia Zwierząt Hill's w miejscowości Topeka w stanie Kansas, zespół weterynarzy i specjalistów żywienia oraz medycyny wewnętrznej pracuje z naszym zespołem zwierząt towarzyszących w celu opracowywania pożywnych i smacznych karm dla zwierząt. Każde zwierzę towarzyszące korzysta z zespołu, który zapewnia mu czystą i przestronną kwaterę, miejsca do ćwiczeń fizycznych, tor sprawnościowy oraz towarzystwo innych ludzi oraz zwierząt. Ten światowej klasy obiekt obejmuje również w pełni wyposażony szpital weterynaryjny posiadający certyfikat Amerykańskiego Stowarzyszenia Szpitali dla Zwierząt (ang. American Animal Hospital Association - AAHA). Oznacza to, że szpital spełnia najwyższe współczesne normy dla szpitali weterynaryjnych dla małych zwierząt.

   

  Publikujemy wyniki naszych badań w celu rozwoju wiedzy z zakresu żywieniowej opieki zdrowotnej i zapobiegania niepotrzebnemu powtarzaniu badań z udziałem psów i kotów.

  Hill's™ wykorzystuje jedynie dane z badań z udziałem zwierząt należące do domeny publicznej, albo uprzednio opublikowanych, albo przeprowadzonych zgodnie z niniejszą Globalną Polityką Dobrostanu Zwierząt.

  Oś czasu firmy Hill's Pet Nutrition

  Spójrz na historię firmy Hill's\!

  1939

  Morris Frank spotyka Dr. Morrisa Sr. podczas lunchu i prosi go o zbadanie jego psa przewodnika o imieniu Buddy. Dr. Morris rozpoznał u psa niewydolność nerek. Jest przekonany, że psu może pomóc opracowana przez niego karma i odsyła Pana Franka do domu z porcją karmy Raritan Ration B. Ta karma była "przodkiem" karmy Prescription Diet™ k/d™ Canine, opracowanej dla psów z niewydolnością nerek. Dr. Morris pakuje karmę Raritan Ration B w szklane słoiki.

  1948

  Dr. Mark Morris współpracuje z Burtonem Hillem z firmy Hill Packing Company w celu pakowania w puszki karmy Canine k/d™, wcześniej znanej jako Raritan Ration B, a także Canine p/d™, wcześniej znanej jako Raritan Ration C. Dr. Morris zakłada fundację charytatywną dla małych zwierząt, która później zmieni nazwę na Morris Animal Foundation - organizację, gdzie zwierzęta są na pierwszym miejscu, a ich dobrostan i stan zdrowia są stale w centrum uwagi.

  1949

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ i/d™ na zaburzenia żołądkowo-jelitowe u psów. Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ r/d™ na otyłość u psów.

  1958

  Hill Packing Company buduje fabryki w stanach: Kansas, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Arkansas, Massachusetts i Waszyngton.

  1960

  Dr. Morris Sr. zostaje prezesem Amerykańskiego Stowarzyszenia Weterynarii (ang. American Veterinary Medical Association - AVMA).

  1962

  Umiera Burton Hill; Richard L. Davis zastępuje go na stanowisku prezesa Hill's™ Pet Nutrition.

  1964

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ h/d™ dla zwierząt cierpiących na choroby i niewydolność serca.

  1965

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ d/d™ dla zwierząt cierpiących na schorzenia dermatologiczne związane z pewnymi alergiami pokarmowymi.

  1966

  Umiera Richard L. Davis; Don F. Hogue zastępuje go na stanowisku prezesa Hill's™ Pet Nutrition.

  1968

  Riviana Foods purchases Hill's™ Pet Nutrition and its formulas, contracts with Mark Morris Associates to develop new pet food formulas.

  1968

  Dr. Mark Morris Jr. tworzy asortyment karm dla zwierząt Science Diet™ dla zdrowych zwierząt. Na rynek wprowadzona zostaje pierwsza karma dla zwierząt Science Diet™ o nazwie Adult Maintenance.

  1971

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ c/d™ dla kotów ze schorzeniami dolnych dróg moczowych.

  1976

  Colgate-Palmolive Company kupuje firmę Riviana Foods.

  1977

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ u/d™ na schorzenia dolnych dróg moczowych u psów wywołanych przez szczawian wapnia, moczan i cystynę.

  1979

  Opracowana zostaje karma Science Diet™ Senior wspierająca dobrostan zwierząt starszych.

  1981

  Bob Wheeler zostaje prezesem firmy Hill's™ Pet Nutrition. Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ s/d™ na schorzenia dróg moczowych u psów wywołanych przez rozpuszczanie struwitu. Ten przełomowy nowy produkt może pomagać organizmowi psa w rozpuszczaniu kamieni moczowych pewnych typów.

  1983

  Pierwsze wydanie podręcznika "Small Animal Clinical Nutrition", którego współautorem jest Dr. Morris Jr., który stanie się autorytatywnym podręcznikiem na temat żywienia psów i kotów wykorzystywanym na uczelniach weterynaryjnych na całym świecie.

  1987

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ w/d™ dla zwierząt potrzebujących kontroli wagi, cierpiących na schorzenia z reakcją na błonnik oraz zaburzenia trawienia.

  1992

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ a/d™ do ręcznego karmienia i rekonwalescencji.

  1993

  Dr. Mark Morris Sr. umiera w wieku 92 lat.

  1994

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ t/d™ do pielęgnacji jamy ustnej.

  1996

  Opracowany zostaje skład karmy dla szczeniąt Science Diet™ Large Breed Growth.

  1998

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ n/d™, jedyna lecznicza karma dla zwierząt o klinicznie potwierdzonej skuteczności w wydłużaniu czasu przeżycia psów przechodzących leczenie onkologiczne i w poprawie jakości ich życia.

  1999

  Obroty firmy Hill's™ Pet Nutrition osiągają poziom miliarda dolarów. Opracowana zostaje karma Science Diet™ Hairball Control do regulacji bezoarów włosowych.

  2000

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ z/d™ dla zwierząt z alergiami pokarmowymi. Opracowane zostają karmy Science Diet™ Sensitive Skin oraz Sensitive Stomach.

  2001

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ b/d™ zawierająca wyjątkową mieszankę przeciwutleniaczy w celu wspomagania zwalczania objawów starzenia się mózgu i poprawy zdolności uczenia się starszych psów.

  2002

  Powstaje program wspierania schronisk Hill's Science Diet Shelter Nutrition Partnership.

  2003

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ m/d™ dla kotów wymagających utraty wagi i/lub cierpiących na cukrzycę. Karma Science Diet™ Advanced Protection™ zapoczątkowuje wyjątkowy asortyment karm dla zwierząt zawierających najwyższy poziom przeciwutleniaczy wśród wszystkich karm dostępnych na rynku.

  2005

  Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ j/d™ dla psów z problemami z mobilnością. Na rynek wprowadzona zostaje karma Science Diet™ Indoor Cat.

  2007

  Zmarł Dr. Mark Morris Jr. Opracowana zostaje karma Prescription Diet™ c/d™ Multicare Feline dla kotów ze schorzeniami dolnych dróg moczowych

  Dr. Mark Morris Sr.

  Dr. Mark Morris Sr.

  Urodzony w roku 1901 Dr. Morris był założycielem firmy Hill's Pet Nutrition. Jako wizjoner żywienia klinicznego uważał, że odpowiednie żywienie można stosować do wspierania zwierząt cierpiących na pewne choroby. W czasach, gdy większość pracy weterynarzy skupiała się na zwierzętach gospodarskich, zadbał o zwierzęta towarzyszące i ich właścicieli, otwierając w roku 1928 Szpital dla zwierząt w Raritan w Edison, w stanie New Jersey. Był to dopiero drugi szpital przeznaczony wyłącznie dla małych zwierząt w całych Stanach Zjednoczonych.

   

  Dr. Mark Morris Sr. with dog in the lab

  Dr. Morris miał nowatorskie pomysły dotyczące leczenia chorób zwierząt towarzyszących. Współpracował z Dr. Jimem Allisonem na wydziale biochemii Uniwersytetu Rutgers w celu opracowania technik diagnozowania chorób małych zwierząt. Jego pomysły były nowatorskie i nie zawsze spotykały się z akceptacją, ale Dr. Morris szybko zyskał status eksperta w dziedzinie karm dla zwierząt.

   

  Po połączeniu sił z firmą Hill Packing Company w miejscowości Topeka w stanie Kansas, która miała zajmować się puszkowaniem jego karm dla zwierząt, Dr. Morris założył fundację charytatywną dla małych zwierząt. Fundacja Morris Animal Foundation nadal przekazuje fundusze na badania w zakresie małych zwierząt, badania fauny oraz finansuje stypendia dla studentów weterynarii. Dzisiaj jest to największa na świecie fundacja typu non-profit działająca na rzecz zwierząt towarzyszących i badań zdrowia fauny, dysponująca funduszami o wartości prawie 50 milionów dolarów od założenia w roku 1948.

   

  Science Diet bags

  Przez całe życie Dr. Morris był aktywny w dziedzinie małych zwierząt. Był pierwszym prezesem Amerykańskiego Stowarzyszenia Szpitali dla Zwierząt (ang. American Animal Hospital Association - AAHA) oraz prezesem Amerykańskiego Stowarzyszenia Weterynarii (ang. American Veterinary Medical Association - AVMA). Przewodził również pracom komisji opracowującej normy żywieniowe dla karm dla zwierząt, a jego starania stały się później podstawą norm stosowanych obecnie przez Stowarzyszenie Amerykańskich Kontrolerów Karmy (ang. Association of American Feed Control Officials - AAFCO).

   

  Dr. Morris zmarł w roku 1993 w wieku 92 lat.

  Dr. Mark Morris Jr.

  Dr. Mark Morris Jr.

  syn założyciela Hill's Pet Nutrition Dr. Marka Morrisa Sr., pozostał wierny dziedzictwu swojego ojca w dziedzinie żywienia zwierząt.

  Growing up in a house where his mother was cooking his father's Prescription Diet™ pet foods, Mark Morris Jr., decided to continue his father's lifelong work in pet nutrition. Dr. Morris Jr., noticed a demand for consistent, high-quality pet food for use in research. At the time, pet food was not carefully regulated, so research scientists had difficulties maintaining the integrity of their work.

  Science Diet canned formula

  W wyniku tego Dr. Morris Jr. opracował karmę dla zdrowych zwierząt. W roku 1968 ta rodzina karm o nazwie Hill's™ Science Diet™ trafiła na rynek i była rozprowadzana przez weterynarzy i inne osoby zawodowo zajmujące się zwierzętami domowymi. Ta rodzina karm była rozwijana dalej, a dzisiaj obejmuje ponad 50 karm dla zwierząt marki Science Diet oraz ponad 60 karm dla zwierząt marki Prescription Diet™ o składzie specjalnie przystosowanym do różnych etapów życia oraz szczególnych potrzeb zdrowych zwierząt.

  Small Animal Clinic Nutrition books

  Dr. Morris Jr. jest powszechnie uznawany za ojca żywienia dietetycznego małych zwierząt i przyczynił się do wprowadzenia norm dotyczących podawania gotowych karm dla zwierząt w ogrodach zoologicznych. Dr. Morris Jr. był członkiem założycielem American College of Veterinary Nutrition (ACVN) i autorem licznych publikacji z zakresu wspierania leczenia chorób odpowiednią dietą, a także prowadził na całym świecie wykłady dla lekarzy weterynarii, studentów weterynarii oraz właścicieli zwierząt towarzyszących. Dr. Morris Jr. był współautorem publikacji "Small Animal Clinical Nutrition" (Żywienie kliniczne małych zwierząt), autorytatywnego podręcznika żywienia zwierząt i najczęściej cytowanego źródła w publikacjach z tej dziedziny na całym świecie.

  Dr. Morris Jr. zmarł 14 stycznia 2007 r. w wieku 72 lat.

 • Na rzecz dobrostanu zwierząt

  Nasze zaangażowanie w dobrostan zwierząt

  Wszystkie zwierzęta, którymi zajmuje się Hill’s Pet Nutrition, będą żyć w pełnym miłości, bezpiecznym, radosnym i czystym środowisku. Stosujemy jedynie nieinwazyjne i humanitarne metody badań konieczne do rozwoju technologii żywienia, dzięki czemu psy i koty mogą mieć dłuższe i zdrowsze życie. Nasze przełomowe rozwiązania w zakresie żywienia zwierząt są bezprecedensowe w branży karm dla zwierząt, a naszą działalność i renomę opieramy na ścisłym przestrzeganiu najwyższych norm etycznych.

   

  Codziennie udowadniamy, że wysokiej jakości rozwiązania technologiczne i naukowe oraz troskliwa opieka nad zwierzętami to najlepsze połączenie na rzecz poprawy zdrowego życia zwierząt. Dlatego właśnie Hill's wspiera [i realizuje] jedynie odpowiedzialne, pełne troski i humanitarne traktowanie psów i kotów. Wszystkie badania przeprowadzane lub wspierane przez Hill's, czy to w Centrum Żywienia Zwierząt Hill's, czy zewnętrznie, w domach konsumentów, szkołach weterynarii i gdzie indziej, muszą być zgodne z następującymi wymagającymi zasadami polityki Hill's w celu zagwarantowania wyjątkowej troski o zwierzęta

   

  • Nie uczestniczymy w badaniach zagrażających zdrowiu psów i kotów. Wszystkie badania wspierane przez Hill's mają na celu utrzymanie i poprawę stanu zdrowia zwierząt. Żadne badanie wymagające eutanazji nie będzie prowadzone na psach ani kotach.
  • Podczas badania sposobu pochłaniania, dystrybucji, magazynowania, wykorzystywania i uwalniania składnika odżywczego w organizmie psa lub kota, stosujemy jedynie metody badawcze będące weterynaryjnym odpowiednikiem ludzkich badań żywieniowych lub medycznych. Hill's nie wspiera ani nie przeprowadza badań powodujących ból lub cierpienie psów lub kotów. To podejście opieramy na przekonaniu, że to, co jest bolesne dla ludzi, jest bolesne również dla psów i kotów.
  • Przeprowadzamy badania tylko wtedy, gdy posiadamy istotne dowody, że możemy w ten sposób poprawić zdrowie i dobrostan zwierząt towarzyszących. Te badania często przynoszą przełomowe ustalenia w zakresie żywienia, poprawiając jakość życia milionów psów i kotów.
  • Nieustannie staramy się znajdować sposoby redukcji zależności od badań na zwierzętach. Znaczna liczba psów i kotów uczestniczących w naszych badaniach karm uczestniczy w testach w warunkach domowych. Lekarze weterynarii i dietetycy z którymi współpracujemy posiadają doskonałe umiejętności w zakresie opracowywania modeli symulujących organizmy zwierzęce. Na przykład, do testów pielęgnacji jamy ustnej, wprowadziliśmy pionierskie zastosowanie "sztucznej jamy ustnej", mierzącej skuteczność nowych technologii. Kolejny przykład to opracowanie i wykorzystanie przez nas specjalnego wzoru matematycznego opartego o profil żywieniowy karmy, który dokładnie przewiduje pH kociego moczu bez testów na zwierzętach.
  • Aby zapewnić właścicieli zwierząt, że nasze karmy lecznicze są bezpieczne i skuteczne, wspieramy badania na zwierzętach, u których choroby i schorzenia wystąpiły naturalnie. Nie uczestniczymy w badaniach, w których metody chirurgiczne lub niechirurgiczne są stosowane w celu wywoływania lub symulowania stanów chorobowych.
  • Centrum Żywienia Zwierząt Hill's oraz wszelkie zewnętrzne instytucje wspierane przez Hill's muszą spełniać lub przekraczać wymogi wszystkich branżowych prawnych norm dobrostanu zwierząt. Dla potrzeb wszystkich badań przeprowadzanych w jednostkach zewnętrznych wyznaczamy i finansujemy "ambasadorów zwierząt", którzy odpowiadają za zagwarantowanie każdemu Pupilowi troskliwej opieki, zawierającej kluczowe składniki zapewniania ruchu fizycznego oraz środowiska bogatego w bodźce socjalne.
  • Publikujemy wyniki naszych badań w celu rozwoju wiedzy z zakresu żywieniowej opieki zdrowotnej i zapobiegania niepotrzebnemu powtarzaniu badań z udziałem psów i kotów.
  • Hill's wykorzystuje jedynie dane z badań z udziałem zwierząt należące do domeny publicznej (czyli uprzednio opublikowane) lub z badań przeprowadzonych zgodnie z niniejszą Globalną Polityką Dobrostanu Zwierząt.
 • Zaangażowanie społeczne

  Naszą misją jest pomaganie we wzbogacaniu i wydłużaniu szczególnych relacji między ludźmi i ich zwierzętami, zapewniając najlepsze żywienie zwierząt domowych na całym świecie. W Wielkiej Brytanii i Irlandii, Hill’s z dumą wspiera PDSA Pet Fit Club. Pomagamy zwierzętom z nadwagą wrócić do formy, ale także zapewniamy wsparcie edukacyjnego dla właścicieli psów i kotów narażonych na otyłość. Wspieramy także Irlandzkich Psich Przewodników osób niewidomych, charytatywną organizację, która ściśle łączy się z naszym dziedzictwem historycznym. Oferując nasze wysokiej jakości karmy dla zwierząt, takie jak Science Plan ™ dla zdrowych psów i Prescription Diet ™ dla psów o szczególnych potrzebach żywieniowych, a także zapewniamy doradztwo żywieniowe i szkolenia. Naszym celem jest utrzymać zdrowie psów od szczenięcia poprzez całą drogę ich życia zawodowego.

 • Komunikat prasowy

  Vets set to join the Miami set with free CPD!

  A top international CPD event being held in Miami has been opened up to vets and nurses in the UK and Ireland.